Suszenie włosów suszarką

Jak suszyć włosy ?

1Przed suszeniem rozprowadź włosy za pomocą grzebienia o szerokim uzębieniu. Mokre włosy są kruche i łatwo pękają, więc nie należy ich myć. Zamiast tego spryskuj fryzury za pomocą odżywki typu „leave-in”, a następnie rozczesz je szerokim grzebieniem. To usunie węzły i wygładzi włosy bez ryzyka uszkodzenia.

  • Alternatywnie możesz użyć palców.
  • Zacznij przeczesywać swoje włosy i zmierzaj do skóry głowy. Nie próbuj ciągnąć grzebienia przez cały trzon włosa, aż jego końce zostaną rozplątane.
  • Jeśli twoje włosy są typu afro upewnij się, że twoje włosy są wilgotne i śliskie z odżywką przed rozczesaniem. Następnie rozczesuj po małych kawałkach.
zdrowe suszenie włosów
zdrowe suszenie włosów

2Do suszenia włosów używaj ręcznika z mikrofibry zamiast zwykłego ręcznika. Po wyjściu z prysznica owinąć włosy bawełnianą koszulką. Ręczniki są wykonane z tkaniny, która jest bardzo szorstka i uszkadza włosy, powodując rozdwajanie i rozdwajanie końcówek. Jeśli lubisz wygodę , wypróbuj ręcznik z mikrofibry, który jest delikatniejszy dla włosów.

  • Możesz nawet użyć owiniętej mikrofibry, która może być używana jako ręcznik do włosów i opaskę, która zapobiega zsuwaniu się włosów i wysychaniu.

3Pozwól włosom wyschnąć naturalnie, kiedy tylko masz taką możliwość. Suszenie naturalnym powietrzem włosów jest najzdrowszą opcją. Może minąć trochę czasu, zanim włosy całkowicie wyschną, ale włosy na dłuższą metę będą zdrowsze.

  • Staraj się nie używać suszarki, jeśli jej nie potrzebujesz. Ciepło z suszarki do włosów może spowodować uszkodzenie włosów.
  • Jeśli bierzesz prysznic przed snem, ułóż włosy w kok i pozwól mu wyschnąć przez noc. Twoje włosy powinny być suche rano. Może to jednak nie działać w przypadku włosów bardzo grubych lub bardzo długich.
Suszenie włosów suszarką
Suszenie włosów suszarką

4Susz włosy suszarką, aby uzyskać szybkie efekty. Suszarka do włosów może być konieczna w przypadku prostowania włosów lub szybkiego suszenia włosów. Jeżeli koniecznie potrzebujesz użycia suszarki to ustaw ciepło na średnią lub małą moc co zapobiegnie znacznemu uszkodzeniu włosów.

  • Przed wysuszeniem włosów zawsze spryskaj je środkiem chroniącym przed ciepłem. Pomaga to zapobiegać uszkodzeniom termicznym.
Summary
Review Date
Reviewed Item
Jak suszyć włosy aby ich nie uszkodzić ?
Author Rating
41star1star1star1stargray

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o