Używaj naturalnych wałków do włosów

Jak stylizować fryzury aby zachować zdrowy wygląd włosów ?

1Nie czesać włosów zbyt mocno. Szczotkowanie włosów stymuluje mieszki włosowe, które sprzyjają wzrostowi, ale zbyt częste szczotkowanie powoduje uszkodzenie włosów, co powoduje rozdwajanie się i rozdwajanie końcówek.

Delikatnie czDelikatnie czesz swoje włosyesz swoje włosy
Delikatnie czesz swoje włosy

2Stylizuj włosy naturalnie, minimalizując uszkodzenia podczas stylizacji. Stylizacja sama w sobie nie spowoduje nadmiernego uszkodzenia włosów, ale powtarzające się stylizacje kilka razy w tygodniu powodują poważne obciążenie dla naszej fryzury.

  • Unikaj przetrzymywania, obciskania, prostowania, zwijania i rozjaśniania lub powtarzania farbowania włosów, o ile to możliwe. Więc chcesz wyjść na sobotnią noc i potrzebujesz prostowania włosów. W porządku. Po prostu sprawiaj,żeby było to co jakiś czas a nie częsty rytuał.
  • Nie używaj opasek gumowych, aby odciągnąć lub w inny sposób ułożyć włosy. Gumki będą łapać twoje włosy co prowadzi do wyrwania ich z mieszków włosowych.
  • Staraj się nie używać fryzur, które ciasno przypinają lub odgarniają włosy. Stylizacje włosów takie jak warkoczyki lub obcisłe kucyki mogą powodować uszkodzenia u korzeni lub wywierać nacisk na mieszki włosowe.
  • Zamiast tego eksperymentuj zrób np: prosty kucyk wymaga bardzo niewielu produktów do pielęgnacji włosów. Możesz też po prostu rozpuścić włosy i założyć opaskę.
Używaj naturalnych wałków do włosów
Używaj naturalnych wałków do włosów

3Farbuj włosy oszczędnie, jeśli w ogóle tego potrzebujesz. Barwienie i pielęgnacja włosów nie idą ze sobą w parze. Osoby wybierające naturalny kolor fryzury często nie doświadczają problemu z suchymi, uszkodzonymi lub nadmiernie rozdwojonymi włosami.

  • Jeśli farbujesz włosy: To od czasu do czasu zrób sobie przerwę od farbowania i odśwież włosy.Powinno to poprawić ich stan i kondycje.
Farbowanie Fryzury
Farbowanie Fryzury

4Regularnie podcinaj końcówki włosów. Najlepszym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest regularne podcinanie włosów.  Wiele kobiet o doskonałych włosach nigdy nie ma rozdwojonych końcówek, ponieważ wiedzą, że priorytetem jest podcinanie włosów co 6-8 tygodni o 2/3 cm.

Podcinanie Końcówek
Podcinanie Końcówek
Summary
Review Date
Reviewed Item
Stylizacja
Author Rating
41star1star1star1stargray

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o